منوی بالایی را از بخش فهرست ها تنظیم کنید.

آیا آسپارتام می تواند باعث کاهش حافظه شود؟

آسپارتام

اخیرا در مورد ارتباط بین استفاده از آسپارتام (aspartame) (اسید آسپارتیک) و افزایش خطر ابتلا به بعضی بیماری های خاص ادعاهایی شده است. بعضی ادعا کرده اند که استفاده از آسپارتام ممکن است خطر ابتلا به بیماری آلزایمر، پارکینسون و تومورهای مغزی را افزایش دهد. آسپارتام نوعی آمینو اسید و عنصری طبیعی در بعضی محصولات غذایی و جزئی از ساختمان پروتئین های موجود در بدن است.

در سال ۱۹۹۶ سازمان غذا و داروهای آمریکا (FDA) استفاده از آسپارتام را در تمامی غذاها و نوشابه ها مورد تایید قرار داد. آسپارتام یکی از ترکیبات مورد استفاده در تهیه ی دو شیرین کننده ی مصنوعی است:

(Nutraswseet) و (Equal) که هر دو به طور گسترده ای توسط افراد مبتلا به دیابت و آن هایی که محدودیت مصرف کالری دارند، مورد استفاده قرار می گیرند. سازنده های این دو شیرین کننده ی مصنوعی، برای ساخت آن ها از ترکیب دو آمینو اسید آسپارتام (اسید آسپارتیک) و فنیل الانیل (phenylalanine) استفاده می کنند. FDA، همانند سایر موارد، مطالعات زیادی را برای یافتن اثرات سمی احتمالی آسپارتام انجام داده است. بعضی مراکز دانشگاهی مستقل و مراکز خصوصی نیز این آزمایشات را تکرار و تکمیل کرده اند.

تا به حال هیچ گونه ارتباطی بین مصرف آسپارتام و افزایش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر یافت نشده است. به علاوه محققین، مطالعاتی را روی انسان و حیوانات انجام داده اند ببینند آیا آسپارتام هیچ گونه اثری روی کاهش حافظه و سایر جوانب عقلی دارد یا خیر (حتی اگر باعث آلزایمر هم نشود). این آزمایشات نیز هیچ گونه شواهدی را از مضر بودن آسپارتام نیافتند.

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط