ماجرای رازآلود لیورپول و جبران 3 گل؛ از «کریستامبول» تا شکست در ولنتاین

ماجرای رازآلود لیورپول و جبران 3 گل؛ از «کریستامبول» تا شکست در ولنتاین

لیورپول که حالا تقریبا از قهرمانی در لیگ برتر انگلیس ناامید شده به دنبال معجزه در بازی برگشت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل میهمانش، بارسلوناست.

لیورپول برای رقم زدن معجزه بازگشت و رسیدن به فینال فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا به زدن حداقل 3 گل در آنفیلد مقابل بارسلونا در بازی امشب دور برگشت نیمه‌نهایی این رقابت‌ها نیاز دارد و جالب اینکه یکی از بزرگ‌ترین لحظاتش را وقتی تجربه کرد که نیاز به جبران 3 گل عقب‍‌‌‌ ماندگی داشت؛ آن هم در نیمه دوم فینال فصل 2005-2004 لیگ قهرمانان مقابل میلان. عملیات بازگشت در عرض 15 دقیقه انجام شد و در نهایت لیورپول با برتری در ضربات پنالتی به حماسی‌ترین شکل ممکن برای پنجمین و تاکنون آخرین بار قهرمان اروپا شد اما این تنها داستان لیورپول با ماجرای 3 گل پیش یا عقب افتادن نبود.

کریستامبول

از معجزه استانبول تا واقعه «کریستامبول» تنها 9 سال زمان فاصله بود. لیورپول راجرز به لطف درخشش فوق‌العاده سوارس تا آستانه قهرمانی فصل 2014-2013 لیگ برتر انگلیس پیش رفت اما در هفته سی و ششم بر اثر لیز خوردن جرارد، بازی تعیین‌کننده را در خانه 2 – صفر به چلسی باخت و وارد بازی هفته سی و هفتم در زمین کریستال‌پالاس شد. وقتی سوارس پس از زدن گل اول توپ را از دروازه بیرون کشید تا بازی به سرعت به جریان بیفتد، اشتهای لیورپول برای برتری پرگل و پیش افتادن در تفاضل گل ملموس شد اما پس از زدن 3 گل در نیمه اول، روند بازی در نیمه دوم تغییر کرد. پالاس در نهایت ناباوری هر 3 گل را جبران کرد و تساوی 3-3 همه آرزوهای لیورپول را به باد داد. جراید انگلیسی این بازی را «کریستامبول» (تلقیق نام کریستال پالاس با استانبول) نامیدند تا نمک به زخم سوارس گریان در پایان بازی پاشیده باشند!

شکست در ولنتاین

لیورپول درست در شب ولنتاین سال 2013، بازی دور رفت مرحله یک‌هشتم‌نهایی لیگ اروپا را با نتیجه 2 – صفر به میزبانش زنیت واگذار کرد و در همان دقایق ابتدایی بازی برگشت هم گل دیگری دریافت کرد.تیم سوارس برای صعود باید 4 گل می‌زد و سوارس با یک ضربه آزاد مسیر بازگشت را هموار کرد. قرمزها پس از زدن3 گل نیاز به گل دیگری داشتند. فشار هواداران نتیجه نداد و تیم این بار با وجود زدن 3 گل، حذف شد.

کابوس بازل

لیورپول در اولین باری که توسط گربه سیاهی به نام بازل حذف شد، زجر زیادی کشید. آن‌ها برای صعود از دور گروهی فصل 2003-2002 لیگ قهرمانان نیازمند برتری در بازی پایانی در خانه بازل بودند اما جهنم ورزشگاه «سنت‌یاکوب» با 3 گل در نیمه اول روی سر آن‌ها خراب شد. هم‌تیمی‌های الکساندر فرای با برتری 3 – صفر به رختکن رفتند اما به لطف درخشش اوون و اسمیچر ورق برگشت. لیورپول پس از گل سومی که اوون در ریباند پنالتی ناموفقش به گل تبدیل کرد، تنها به یک گل دیگر برای صعود نیاز داشت؛ گلی که در نهایت به ثمر نرسید وتیم هولیه را به شکل زجرآوری در دور گروهی به خانه فرستاد.

منبع : نود تی وی

Author: