مهمانی نساجی در انبار باروت رشت

ساری – ایرنا – تیم فوتبال نساجی مازندران فردا شنبه 21 اردیبهشت در هفته ماقبل پایان لیگ هیجدهم باید به مصاف سپیدرود قعر جدولی که برای بقا در لیگ برتر می جنگد برود و دربیِ حساس لیگ برتری خزر را برگزار کند.
مهمانی نساجی در انبار باروت رشت


به گزارش خبرنگار ایرنا ، لیگ هیجدهم به اوج حساسیت خود رسیده و فردا در 8 بازی همزمان که همگی از ساعت 21 و 30 آغاز می شوند، 16 تیم حاضر در لیگ برتر به مصاف هم می روند تا گمانه زنی ها درباره تیم قهرمان، تیم های سقوط کننده و تیم هایی که سهمیه آسیایی را به دست می آورند قوی تر شود.
برخی از دیدارهای فردا شب می توانند یک هفته پیش از پایان لیگ هیجدهم تکلیف این لیگ را مشخص کنند ؛ مانند بازی حساس و جذابِ پدیده شهر خودرو با سپاهان که باید در مشهد برگزار شود.
پدیده به دنبال کسب سهمیه آسیایی است و فقط باید از دو بازی باقیمانده اش برد به دست بیاورد تا اگر بخت همراه شاگردان یحیی گل محمدی باشد ، استقلال نتیجه لازم را نگیرد و آن ها با پیروزی برابر سپاهان رده دومی، یک هفته پیش از پایان حتی به رتبه دوم جدول صعود کنند.
یا دیدار دو تیم پرسپولیس و ماشین سازی که اگر با برد پرسپولیس در تهران همراه شود ، در صورت پیروزی پدیده برابر سپاهان یا حتی تساوی دو تیم در مشهد، حکم سومین قهرمانی پیاپی سرخپوشان در لیگ برتر یک هفته زودتر از پایان لیگ امضا می شود.
**ملاقات با همشهری در رشت
بازی حساس و سرنوشت ساز دیگر هفته بیست و نهم در ورزشگاه سردار جنگل رشت برگزار می شود ، دیداری که شاگردان مجید جلالی باید در آن مقابل سپیدرودِ در آستانه سقوط به لیگ آزادگان قرار بگیرند.
نساجی چی ها که خیالی آسوده از باقی ماندن در لیگ برتر دارند، فردا باید برابرِ تیمی صف آرایی کنند که با هدایت ‘ نادر دست نشان ‘ برای ماندن در لیگ برتر کورسی نزدیک با نفت مسجد سلیمان دارد . دست نشان چهره ای برآمده از نساجی و فوتبال مازندران و یکی از متخصصان لیگ برتری کردن تیم ها در ایران و حفظ تیم ها در لیگ برتر است.
نگاهی به دیدارهای رو در روی این تیم شمالی نشان می دهد که همواره بازی هایی جذاب و پرگل و تماشایی داشتند. آذر 1395 نساجی در استادیوم شهید وطنی 2 بر 1 پیروز شد، اردیبهشت 1396 سپیدرود در رشت 3 بر 2 از سد نساجی گذشت و دیدار آذر ماه پارسال دو تیم نیز 4 گل داشت که سهم هر تیم 2 گل بود.
دیدار نیم فصل نخست نساجی و سپیدرود که در هفته چهاردهم لیگ هیجدهم برگزار شده بود، شرایط کمی فرق می کرد. آن زمان سپیدرود با هدایت علی کریمی بازی می کرد و نساجی هم با اندیشه های سرمربی جوان سابقش یعنی جواد نکونام مقابل تیم پرطرفدار شهر رشت قرار گرفت.
در آن دیدار پرهیجان و جذاب که 4 گل داشت، دو تیم به تساوی 2 بر 2 رضایت دادند ، نتیجه ای که حتی ممکن بود به شکست نساجی نیز تغییر کند. نساجی در حالی که یک بر صفر از سپیدرود جلو بود، با دریافت 2 گل عقب افتاد و در نهایت گل دقیقه 78 مهرداد عبدی بود که اجازه نداد نساجی در دربِ خانگی خزر شکست بخورد.
** روی موجِ شایعات
اما در دیدار فردا دو تیم سرمربیانی با تجربه تر و کارکشته را روی نیمکت دارند که تجربه سرمربیگری در این قبیل دیدارهای حساس و سرنوشت ساز را دارند. دست نشانِ قائمشهر خوب می داند که تیم تحت هدایتش فردا جز پیروزی برابر تیم قدیمیِ خودش نتیجه ای نباید به دست بیاورد و جلالی هم برای ارائه یک بازی حساب شده و البته برای جلوگیری از هر گونه حرف و حدیث و سوءظن تیمی را به میدان می فرستد که از گیلان با دست پر به مازندران برگردد.
حرف و حدیث ها طی روزهای اخیر در فضای مجازی درباره احتمال مماشات نساجی با سپیدرود به دلیل شمالی بودن هر دو تیم مطرح شد. این که شاید نساجی با توجه به بقا در لیگ برتر و قرار داشتن چهره پرطرفدار فوتبال قائمشهر روی نیمکت سپیدرود، با تمام توان در زمین حاضر نشود. شایعاتی که در نهایت منجر به صدور بیانیه ای از سوی باشگاه نساجی مبنی بر تلاش نساجی برای کسب 3 امتیاز از این بازی خارج از خانه در مقابل سپیدرود رشت شد.
مسئولان باشگاه نساجی در بخشی از این بیانیه عنوان کردند که به همه بازیکنان و اعضای کادر فنی اعلام شده تا در بازی با سپیدرود نیز مانند 28 هفته گذشته شرافتمندانه و جوانمردانه و به دور از هرگونه حاشیه و تعارف برای پیروزی وارد میدان شوند. حتی بازیکن اهل رشتِ تیم نساجی نیز اعلام کرده با وجود این که سپیدرود تیم شهر اوست و فوتبال را از همین تیم آغاز کرده، برای شکست دادن این تیم در حال سقوط همه توانش را همراه با سایر اعضای تیم به کار می گیرد.
در مقابل نیز دست نشان که فوتبالش را از نساجی آغاز کرده و بارها روی نیمکت سرمربیگری این تیم نشسته تأکید کرده که هرچند نساجی تیم شهرش است و با این تیم بزرگ شده، اما در دیدار فردا همه توان و تجربه اش را برای شکست دادن تیم شهر خودش به کار می گیرد.
دسن نشان شناخت تقریبا کاملی از نساجی و بازیکنان این تیم دارد. هم به دلیل پیشینه حضورش در نساجی و هم به خاطر پیگیری مستمر بازی های تیم شهر خودش، نساجی را به درستی و با دقت تمام آنالیز کرده و تمام نقاط قوت و ضعف این تیم را می شناسد و همین موضوع می تواند نساجی را با چالش مواجه کند.
نساجی مازندران با کسب 30 امتیاز از 28 بازی در رتبه یازدهم جدول قرار دارد و سپیدرود رشت با 20 امتیاز رتبه پانزدهم جدول را در اختیار دارد. سقوط استقلال خوزستان به لیگ آزادگان از چند هفته پیش مشخص شد و حالا برای مشخص شدن دیگر تیم سقوط کننده، بین تیم های سپیدرود 20 امتیازی و نفت مسجد سلیمان 21 امتیازی که دقیقا یک سال پیش در این روزها با هدایت «محمود فکری» تازه جشن صعود به لیگ برتر را برگزار کرده بود، رقابتی نزدیک وجود دارد.
**انبارِ باروت در رشت
دیدار فردا از یک سوی دیگر نیز پر از حساسیت است. گیلانی ها چند روز پیش به خاطر اشتباهِ مشهود کمک داور بازی داماش گیلان و نیروی زمینی تهران، فرصت داشتن یک تیم دیگر در لیگ آزادگان را از دست دادند و جنجالی پر سر و صدا در ورزشگاه و رسانه ها از عصبانیت آن ها ایجاد شد. این موضوع اهمیت سوت ها و پرچم هایی را که فردا در ورزشگاه سردار جنگل رشت زده می شوند ، چند برابر می کند.
فوتبال دوستان رشت که هنوز ماجرای اشتباه داور و باز ماندن تیم شهرشان از صعود به لیگ دسته اول را هضم نکرده اند، مثل انباری از باروت هستند که اشتباهی در داوری دربیِ خزر ممکن است آن ها را مشتعل کند. از این رو فردا «مهدی سید علی» و کمک های او یعنی «رضا سخندان» با تجربه و «سعید علی نژادیان» کاری حساس و دشوار را بر عهده دارند.

منبع : ایرنا

Author: