بیلسا: بازی تیم های گواردیولا را نمی‌توان کپی کرد

مارسلو بیلسا، سرمربی باتجربه آرژانتینی، تایید کرد از نحوه برتری منچسترسیتی در بازی هایش سردرنمی آورد و تاکید کرد چیزی برای بهتر کردن فلسفه بازی پپ گواردیولا ندارد.

به گزارش “ورزش سه”، گواردیولا که زمانی بیلسا را بهترین مربی دنیا توصیف کرده بود، دیروز برای دومین فصل پیاپی، منچسترسیتی را قهرمان لیگ برتر کرد. بیلسا که خود با لیدز یونایتد به پلی آف صعود به لیگ برتر راه یافته، اعلام کرد تنها می تواند مربی سابق بارسا و بایرن را تحسین کند.

او به خبرنگاران گفت:” من می توانم توضیح بدهم که احترام و تحسینم برای گواردیولا برای این است که زیبایی تیم های او را نمی توانید کپی کنید. گواردیولا تیم های آلفا می سازد.

ما همیشه می پرسیدیم “گواردیولا بدون بازیکنانی که در بارسا داشت، چه می کند؟” و می توانید بگویید که بازیکنان بارسا بی نظیر هستند. بازیکنان بایرن مونیخِ پپ هم خیلی خوب هستند و همین طور منچسترسیتی.

اما ظرفیت ایجاد یک سبک بازی که شما تنها در تیم های گواردیولا می بینید، مهمتر از بازیکنانی است که در اختیار دارید.

نمی خواهم بگویم که بازیکنان مهم نیستند. من روی ظرفیت خلاقیت او تاکید می کنم. چیزی که نمی توانید آنالیز کنید، رازهایی است که چیزی از آنها نمی دانید.

وقتی بازی های منچسترسیتی را تماشا می کنم، احساس می کنم بی اطلاع هستم. شما تصویری دارید که 10 بازیکن در مقابل محوطه جریمه خودی هستند و سیتی توپ را به گردش در می آورد، تلاش می کنند تا فضایی پیدا کنند تا توپ را وارد دروازه کنند. من کارهایی که خوب انجام می شود را می بینم و تلاش می کنم تا آن را بفهمم و کپی کنم اما شما نمی توانید تیم های گواردیولا را کپی کنید.”

منبع : ورزش3

Author: