شب سیزدهم جام جهانی بانوان: صعود شیرزن ها، شب رویایی آلبی سلسته

شب سیزدهم جام جهانی بانوان: صعود شیرزن ها، شب رویایی آلبی سلسته

روزهای پایانی بازی های مرحله گروهی جام جهانی بانوان در فرانسه، در حال گذر است.
به گزارش وب سایت نود، دیشب و در ادامه دور آخر این بازی از گروه D دو بازی به صورت همزمان برگزار شد.

از ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه دو تیم انگلیس و ژاپن در ورزشگاه استادو نیس با هم دیدار کردند. بازی پرس از جلو شیرزن‌ها، با گرفتن قدرت نفوذ ژاپنی ها مانع از رسیدن آنها به گل شد تا شاگردان فیل نویل در نهایت با دو گل دقایق ۱۴ و ۸۴ الن وایت، مهاجم منچسترسیتی، هر سه امتیاز این بازی را کسب کرده و با ۹ امتیاز به عنوان سرگروه به دور بعدی صعود کنند.
فیل نویل با دوزاده تغییر در ترکیب تیم خود، در سه مسابقه دور گروهی، رکوردار بیشترین تغییر در ترکیب تیمی خود است. با این نتیجه ژاپن، به عنوان اولین نماینده آسیا و به عنوان تیم دوم گروه، راهی دور حذفی شد.

در دیگر بازی این گروه، دراماتیک ترین نتیجه جام های جهانی رقم خورد. تیم ملی فوتبال اسکاتلند در اولین حضور خود در جام جهانی با ارائه بازی ای درخشان در پارک دو پرنس پاریس، در حالیکه با سه گل لیتل، جنی بیتی و ارین کاتبرت از حریف خود پیش بود، بعد از ۲۸۴ دقیقه گل نزنی آلبی سلسته در جام های جهانی، دروازه خود را در دقیقه ۷۴ بر روی منندز گشود.
یک اشتباه از مدافع اسکات ها، الکساندر کافی بود تا این بار، با گل به خودی نتیجه بازی سه بر دو شود و یک پنالتی در دقیقه ۹۴ نیاز بود تا درام چهارشنبه شب فرانسه را رقم بزند.
با این نتیجه تیم ملی فوتبال آرژانتین، اولین تیم تاریخ جام های جهانی لقب گرفت که توانسته بازی باخته با سه گل را تبدیل به تساوی کند و کورسوی امیدی برای صعود به دور بعد رقابتها به عنوان تیم سوم برای خود متصور شود.

در شب پایانی مرحله گروهی این دوره از رقابتها و در چهار بازی مهم و مهیج از ساعت ۲۰:۳۰، دو بازی همزمان از گروه E مسابقات برگزار خواهد شد.
ورزشگاه لاموسون شهر مون پولیه میزبان بازی تیم های ملی کامرون و نیوزلند خواهد بود و در دیگر بازی این گروه دو تیم هلند و کانادا، برای کسب صدرنشینی در ورزشگاه استادو آگوسته دلائونه ریمس به مصاف هم خواهند رفت.

از گروه F هم، دو بازی به صورت همزمان راس ساعت ۲۳:۳۰ برگزار می شود. در مهمترین و جذاب ترین بازی این گروه دو تیم ملی سوئد و آمریکا در ورزشگاه استادو اوشن لوهاور با هم دیدار می کنند.
تیم های ملی شیلی وتایلند هم از این گروه در ورزشگاه روژون پارک رنس مقابل هم صف آرایی خواهند کرد.

منبع : نود تی وی

Author: